Jolanta Kosowska
Dwóch przyjaciół, lekarzy, którym przyszło żyć i pracować w dwóch różnych krajach, spotyka się po latach w dramatycznych okolicznościach. Kiedyś łączyło ich wiele, a dzieliła miłość do tej samej kobiety...


Aktualności

" Drugie dno" przedpremierowo. Spotkanie autorskie w ramach 3. Happeningu Kultury Polskie w Dreźnie

"Drugie dno" przedpremierowo ! Zapraszam na spotkanie !
Zapraszam na spotkanie autorskie w ramach 3. Happeningu Kultury Polskiej w Dreźnie.Będzie to pierwsza, przedpremierowa prezentacja powieści." Drugie dno" ( Jolanta Kosowska, Wydawnictwo Novae res, sierpień 2017 ) Oficjalna premiera książki jest zaplanowana na 30.08.2017.
Spotkanie rozpocznie się 19.08.2017 ( w sobotę) o godzinie 11.00 w Muzeum Kraszewskiego w Dreźnie ( Nordstraße 28, 01099 Dresden) .
Happening Kultury Polskie w Dreźnie.
18.08.- 19.08.2017

Premiera "Drugiego dna"

„Patrzymy i nie widzimy rzeczywistości, tylko świat iluzji stworzony wyłącznie dla nas”.

Wojtek wyjeżdża. Karolina zostaje sama w Toskanii, żeby przygotowywać wystawę, która ma się odbyć jesienią we Florencji. Historia, która do niedawna straszyła ją po nocach i doprowadziła do próby samobójczej, powraca. Prawda ma drugie, trzecie, a może i czwarte dno. Cienka linia oddziela iluzję od prawdy, mistyfikację od rzeczywistości, teatr od życia, prawdziwe emocje od tych udawanych. Toskania czaruje, przyciąga i przeraża. Wabi tajemnicą, namiętnością, miłością, szaleństwem i zbrodnią. Ale przede wszystkim miłością…

W sierpniu premiera nowej powieści

W sierpniu będzie miała miejsce premiera nowej powieści."Drugie dno" to kontynuacja losów bohaterów powieści "W labiryncie obłędu".

Zapraszam na spotkanie w Warszawie.

Już niedługo Warszawskie Targi Książki. Zapraszam na spotkanie autorskie 18.05.2017 od godziny 16.20 do 17.20 . Spotkanie odbędzie się na stoisku Wydawnictwa Novae Res ( stanowisko numer 183/V, Aleja Poniatowskiego 1, 03-901 Warszawa, Polska, Stadion Narodowy )

Wielkanoc

Życzę radosnych świąt pełnych nadziei

Byliście wspaniali!

Dziękuję wszystkim. Dziękuję uczestnikom i organizatorom spotkania. Byliście wspaniali! Serce biło mi mocno , skrzydła rosły u ramion, a klawiatura komputera kusi teraz jeszcze bardziej niż zwykle. Myślę, że Kraszewski też by się ucieszył :) Do następnego spotkania! Być może jeszcze w tym roku.

Spotkanie autorskie w Muzeum Kraszewskiego w Dreźnie

Szanowni Państwo,

w sobotę, 14-go stycznia 2017 o godz. 17:00 zapraszamy na spotkanie autorskie z panią Jolantą Kosowską-Strzelczyk i jej najnowszą książką „W labiryncie obłędu“.

Na podróż po Toskanii z Wojtkiem i Karoliną, pomiędzy prawdą a kłamstwem, iluzją a rzeczywistością, normalnością i obłędem zapraszamy do Muzeum im. J.I. Kraszewskiego (Nordstr. 28).

Najnowsza książka „W labiryncie obłędu“ wydana została 26 października 2016 nakładem wydawnictwa Novae Res.

Do zobaczenia w Nowym Roku

Polonia-Dresden e.V.

Życzę magicznych Świąt Bożego Narodzenia!

Życzę magicznych Świąt Bożego Narodzenia. Bez pośpiechu, stresu, trosk i zmartwień. Życzę radości przechodzącej z rąk do rąk, blasku świec odbitych w kochanych oczach, płatków śniegu wirujących w świetle latarni, skrawka własnego nieba nad głową, wiary, że niebo jest w nas i wszystko można zawsze zacząć od nowa.

Dziękuję wszystkim, którzy sprawili, że 20. Targi Książki w Krakowie były dla mnie czymś wyjątkowym

Dziękuję wszystkim, którzy sprawili, że 20.Targi Książki w Krakowie były dla mnie czymś wyjątkowym. Dziękuję za cudowną atmosferę, za każde spotkanie, za każdy uśmiech, za każdą rozmowę. Wiatr powiał mi w żagle, skrzydła urosły u ramion, a klawiatura komputera kusi bardziej niż zwykle. Dziękuję!

20. Międzynarodowe Targi Książki w Krakowie.

Zapraszam na spotkanie autorskie w ramach 20.Międzynarodowych Targów Książki w Krakowie. Będę czekać na Was na stoisku Wydawnictwa Novae Res ( stoisko C 27 , w Hali Wisła , EXPO , Karków , ul . Galicyjska 9 ) w sobotę 29.10.2016 od godziny 11.30 do 12.50. Zapraszam serdecznie